Сторінка шкільного омбудсмена

Правове виховання та правова обізнаність дітей потребує посиленої право просвітницької роботи. З цих міркувань в Харкові з 2014 року в межах діяльності шкільних організацій учнівського самоврядування, впроваджений проект «Дитячий омбудсмен у школі».

Хто ж такий омбудсмен?

Дитячий омбудсмен є членом учнівського колективу, діяльність якого спрямована на захист прав та інтересів дітей, підвищення рівня їх правової свідомості, запобігання випадкам насильства в сім'ї та з боку інших учнів.

Завданнями омбудсмена є:

· пом’якшувати напругу в колективі;

· допомагати вирішувати особистісні конфлікти мирними засобами;

· сприяти вдосконаленню правил шкільного життя;

· вести право просвітницьку роботу;

· сприяти дотриманню прав і свобод дітей у школі.

Що може дитячий омбудсмен?

За допомогою омбудсмена в багатьох країнах діти вперше отримали можливість самостійно подавати листи про порушення їх прав.

До омбудсмена можуть звертатися всі, хто вважає, що відбувається порушення прав учнів в процесі навчання. Це може бути непорозуміння, необхідність у консультації щодо прав дитини в рамках школи, роз’яснення організаційних питань, гігієнічних норм, нормативів, внутрішнього розпорядку школи, профілактика шкідливих звичок школярів.

Дитячий омбудсмен допомагає школярам та учнівській молоді відстоювати свої права та боротися за них, бо історія людства – це історія боротьби людини за свої права, бо історія людства – це історія боротьби людини за її права.