ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ
НА ВИПАДКИ БУЛІНГУ

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ХГ № 22 та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Даний порядок базується на 10-ти пунктах:

1. Аналіз середовища, який містить в собі умовний перелік питань:

· Чи відомі вам випадки, які можна класифікувати як булінг?

· Чи в навчальному закладі діти, які знаходяться в зоні ризику?

· Які є стійкі стереотипи серед дітей та викладачів?

· Хто може бути партнерами з протидії булінгу?

· Які є громадські організації які можуть провести навчання педагогів?

· Чи є шкільний офіцер поліції у вашому місті?

· Хто із батьків може допомогти у боротьбі з явищем булінгу?

2. Опрацювання методики оперативного реагування на булінг Фарста.

3. Запросити шкільного офіцера поліції, він або вона також проведе оцінку становища у навчальному закладі.

4. Обов’язковою умовою профілактичних заходів щодо булінгу є ініціювати розробку системи безпечного інформування про випадки булінгу та знущання.

5. Найкращим способом профілактики є створення кодексу правил поведінки у навчальному закладі. Запропонувати спільну розробку шкільних правил, які поважатимуть гідність учнів та вчителів. Правила повинні бути простими, зрозумілими та доступними.

6. Запланувати навчально-просвітницькі заходи з питань прав людини, прав дитини, протидії дискримінації, толерантності, інформування про різноманітність людей у світі.

7. Застосовувати альтернативні методики з протидії та попередження булінгу. Наприклад, кіноклуб.

8. Запланувати батьківські збори на яких потрібно обговорити методи роботи в навчальному закладі з протидії насильства і цькування. Залучити активних батьків до роботи.

9. Діти повинні знати, куди вони зможуть звернутися за допомогою. Телефон національної дитячої гарячої лінії потрібно розмістити у доступних місцях та пояснити дітям у яких випадках ним можна користуватися.

10. Важливо спростовувати стереотипи та упередження як свої так і колег, і учнів. Головне, не зупинятися в дослідженні такого яскравого і різноманітного світу.

/Files/images/01_Булинг_1.jpg

/Files/images/01_Булинг_2.jpg