ІнФОРМАЦІЙНА Кампанія «Україна без бар’єрів»

/Files/images/nyuu/sotsalniy_zahist/Без бар\'єрів.png

Міністерство культури та інформаційної політики України реалізує інформаційну кампанію «Україна без бар’єрів». Цей проєкт покликаний популяризувати у суспільстві культуру безбар’єрності як філософію гідності та прийняття. Його ключова мета – підвищення обізнаності маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації, а також забезпечення толерантного ставлення до таких груп з боку суспільства.

У межах цієї стратегії Міністерство освіти і науки запроваджує проєкт «Освіта для всіх: українська освіта без бар’єрів». Для реалізації цього проєкту будуть поетапно впроваджуватися ключові рішення. Серед цих рішень:

- ухвалення Національної стратегії розвитку інклюзивної освіти на 2023-2030 рік. Стратегія передбачає, що діти, які мають особливі освітні потреби зможуть навчатися у своїй громаді, спілкуватися з друзями, однолітками та розвивати соціальні навички;

- розвиток та підтримка Всеукраїнської школи онлайн, забезпечення дистанційного навчання електронними ресурсами. Це надасть можливість навчатися дітям, у яких зруйновані та пошкоджені школи і які здобувають освіту дистанційно;

- облаштування в закладах освіти споруд цивільного захисту. Безпечні умови у школах дозволять повернути звичайний формат навчання в тих областях та регіонах де це можливо.

Безбар’єрність – це загальний підхід для забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності; безбар’єрним середовищем визнається простір необмежених можливостей, в якому відсутні дискримінація, соціальні упередження та стереотипи, враховуються інтереси та потреби кожного громадянина.

ТУТ «Довідник безбар’єрності»

В українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп у можливостях безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг із боку держави та бізнесу тощо.

Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року передбачає створення безбар’єрного простору за 6 основними напрямками:

Інформаційна безбар’єрність – умови, за яких люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їх потреби та можливості;

Освітня безбар’єрність– створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя;

Фізична безбар’єрність– створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп;

Економічна безбар’єрність– забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо;

Цифрова безбар’єрність– забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості та ін.

В межах кампанії створений освітній серіал «Безбар’єрна грамотність».

Автори прагнуть ознайомити громадян з темою безбар’єрності та долучити їх до просування цінностей інклюзії та різноманіття. За кожною серією стрічки стоять особисті історії у подоланні бар’єрів, життєвий шлях та досвід людей, які змогли сказати «ні» бар’єрам, світогляд людей, які це розуміють і вміють будувати інший доступний світ довкола.

Освітяни та учні долучились до перегляду серіалу «Безбар’єрна грамотність». Запрошуємо і Вас. Цікавого перегляду!

Суспільна та громадянська безбар’єрність, яка передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громад та держави

Як приклад суспільної та громадянської безбар'єрності платформа «СпівДія», яка створена волонтерами разом із Координаційним штабом з гуманітарних і соціальних питань для об’єднання ініціатив і зусиль із моніторингу потреб та оперативної допомоги тим, хто цього потребує найбільше: населенню та добровольцям, установам, що приймають вимушено переміщених осіб, укриттям.

Яка допомога надається:

• Гуманітарна допомога: їжа, засоби гігієни, одяг, матраци, побутова техніка тощо
  • Медичні ресурси: ліки та устаткування
  • Добровільна особиста участь та майнова допомога: залучення волонтерів, надання складів, транспорту
  • Фінансова допомога: перерахування коштів на закупівлю необхідних ресурсів
  • Сервісна допомога: участь водіїв-чоловіків призовного віку від 18 до 60 років, які перетинають кордон у ході міжнародних вантажних автомобільних перевезень та можуть подавати заявки на виїзд за кордон для перевезення гуманітарних вантажів

В рамках суспільної та громадянської безбар'єрності ХГ №22 долучилася до волонтерських ініціатив.

Заклад долучився до інформаційної кампанії щодо впровадження практики надання послуги раннього втручання